Spotkanie z architekturą

Muzeum Architektury i wystawa czasowa „Wczasy. Krajobrazy wypoczynku” – kolejna przygoda, napawająca nas sentymentem.

Letnie zwiedzanie na łonie przyrody

Tym razem pacjenci Klubu Pacjenta spędzali dzień w Parku Swojczyckim. Prezentujemy również pełen atrakcji, które miały miejsce tego dnia, opis spod pióra Lili – naszej Ekspertki przed doświadczenie.

Kolej w miniaturze

Tym razem wybraliśmy się na kolejne już zwiedzanie uroczej wystawy w Kolejkowie. W sam raz dla miłośników kolei oraz podróży bliższych i dalszych.


Z wizytą w Zajezdni

Po raz kolejny odwiedziliśmy Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie mogliśmy posłuchać o najważniejszych wydarzeniach z najnowszej historii Wrocławia. 


Wizyta w Pałacu Królewskim

Zimowa pogoda sprzyja wizytom w muzeach. Tym razem zwiedzaliśmy pełne wyjątkowych eksponatów Muzeum Historycznym w Pałacu Królewskim we Wrocławiu.


Wybieramy książki na Święta

W ostatnich dniach uczestniczyliśmy w Targach Dobrych Książek. Wypatrzyliśmy tam kilka prawdziwych literackich perełek.

W Muzeum Motoryzacji

W ostatni piątek listopada wybraliśmy się do niezwykle ciekawego Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz. Spacerowaliśmy również po Rynku, chłonąc świąteczną atmosferę i podziwiając wrocławską choinkę.


W gościnie u Małgosi

29 października zwiedzaliśmy wystawę prac Julii Miller w Galerii Małgosia. Nie był to jednak koniec wrażeń, po tego samego dnia podziwialiśmy też wystawę ikon w Galerii In Blessed Art.


Spotkanie ze street art’em

22 października podziwialiśmy wyjątkowo ciekawe i piękne kolorowe podwórka Nadodrza.


Poznajemy historię filmu

15 października udaliśmy się do niezwykłego miejsca na mapie Wrocławia – muzeum filmu Movie Gate.

Zwiedzanie w Ratuszu

8 października zwiedzaliśmy Muzeum Mieszczańskie we wrocławskim Ratuszu


Na spotkaniu z modernizmem i sztuką współczesną

1 października 2021r. odwiedziliśmy Pawilon Czterech Kopuł.

W Panoramie Racławickiej

W piątek 6.08 pacjenci i zespół ODW zwiedzili otwartą po długim remoncie Panoramę Racławicką.


Przedpołudnie w Parku Południowym

30 lipca Pacjenci spacerowali po Parku Południowym gdzie zagrali w Boule. Gra sprawiła wszystkim dużo radości.


Śladami historii

16 lipca Pacjenci ODW zwiedzili w towarzystwie przewodnika wyjątkowy i niezwykle klimatyczny wrocławski Cmentarz Żydowski przy ul. Ślężnej.


W Dzielnicy Czterech Świątyń

15 lipca mieliśmy okazję lepiej poznać bogatą historię Wrocławia podczas spaceru z przewodnikiem po Dzielnicy Czterech Wyznań.


Moda w Muzeum Narodowym

2 lipca pacjenci ODW odwiedzili Muzeum Narodowe. Szczególnie interesująca była wystawa Galeria Mody prezentująca modę na przestrzeni czasu ukazaną w kontekście kultury i sztuki danego okresu.


Afryka dzika… we Wrocławiu

W piątek 16 kwietnia zwiedziliśmy wrocławskie ZOO wraz z Afrykarium. Szczególne wrażenia pozostawia możliwość oglądania bogactwa życia morskiego i oceanicznego.


W poszukiwaniu wiosny

9 kwietnia udaliśmy się na spacer do Parku Południewego, by wyglądać pierwszych oznak wiosny.


Nostalgiczny spacer po parku

2 kwietnia. Wycieczkę po Parku Grabiszyńskim zakończyliśmy pod przejmującym Pomnikiem Wspólnej Pamięci poświęconym wszystkim mieszkańcom Wrocławia, których mogiły zostały po wojnie zlikwidowane.

Sztuka podwórkowa

26 marca podczas wycieczki pacjenci podziwiali podwórka przy ulicy Roosevelta, których ściany pokrywają malowidła przedstawiające codzienne życie mieszkańców i ich pasje a także nawiązują do wybitnych dzieł i artystów takich jak Van Gogh, Chagall, Wyspiański, Mucha czy Frieda Kahlo. Tego dnia odwiedziliśmy również galerię i pracownię ceramiczną „Piecownia”.


Tramwajem przez historię najnowszą

 W piątek 12 marca zwiedziliśmy dwie wyjątkowe wystawy w Centrum Historii Zajezdnia. Ekspozycja stała dotyczy XX- wiecznej historii polski (ze szczególnym uwzględnieniem Wrocławia), zaś czasowa poświęcona jest wrocławskim strajkom w sierpniu roku 1980.


Wodny Świat

5 marca pacjenci naszego Oddziału Dziennego Wsparcia odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, gdzie mieli okazję posłuchać o wielkim znaczeniu wody w życiu człowieka.


Piątek z historią

Piątek 26 lutego spędziliśmy zwiedzając Muzeum Militariów Arsenał oraz wrocławskie Muzeum Archeologiczne. 


Z wizytą w Pałacu Królewskim

Luty był dla nas miesiącem muzeów. 19 lutego zwiedzaliśmy wystawy Muzeum Historycznego w Pałacu Królewskim.


Ze sztuką za pan brat

Korzystając z otwarcia muzeów i placówek artystycznych, 12 lutego wybraliśmy się do Centrum Sztuki WRO oraz Galerii Sztuka na Miejscu.


Odkrywamy tajemnice wrocławskiego Rynku

Wrocławski Rynek skrywa wiele niezwykle ciekawych historii, których nie znamy, mimo, że bywamy tam wielokrotnie. Tym razem rąbka tajenicy uchylił nam przewodnik, dzięki któremu poznaliśmy nieznane nam dotąd oblicze naszego Starego Miasta.


Gratka dla kibiców

W słoneczne piątkowe popołudnie 22 stycznia wybraliśmy się na stadion miejski we Wrocławiu. Tym razem zwiedzaliśmy miejsce najważniejszych sportowych wydarzeń w mieście. 

Wyprawa na ośnieżoną wrocławską wyspę

15 stycznia 2021r. podopieczni ODW wybrali się na przechadzkę po Ostrowskie Tumskim. Spacerowali m.in po Wyspie Daliowej.


W parku po sąsiedzku

Na pierwszy wspólny spacer w Nowym Roku Pacjenci naszego oddziału dziennego udali się do pobliskiego Parku Grabiszyńskiego.


Z wizytą w Muzeum Narodowym

W piątek 16 października ogladaliśmy bogate zbiory Wrocławskiego Muzeum Narodowego, w tym słynną “Madonnę pod jodłami” Lucasa Cranacha Starszego, której losy mogłyby stać się kanwą sensacyjnego filmu.

Mistrzowie gry w kręgle

9 października po raz kolejny wybraliśmy się z na kręgle. Ta gra znakomicie bawi i integruje Naszą społeczność.


Litwo, ojczyzno moja…

W pierwszy piątek października 2020r. odwiedziliśmy Muzeum Pana Tadeusza. Oprowadzeni przez miłą i zaangażowaną panią przewodniczkę mogliśmy zobaczyć i dowiedzieć się wiele o czasach, w których żył Adam Mickiewicz. Druga część wystawy, nie mniej ciekawa, poświęcona była historii Polski od czasów wojny do współczesności.


Wyprawa w wodny świat

31 września zwiedziliśmy niezwykłe muzeum poświecone wodzie i różnym jej obliczom. Od potworów z morskich głębin po budowę płatka śniegu.


Parostatkiem w piękny rejs…

W piątek 18. września obejrzeliśmy dobrze nam znane miejsca z nietypowej perspektywy – od strony Odry. Niemal godzinny rejs i późniejsza wycieczka przypomniały nam jak piękny jest Wrocław.


Sztuka nowoczesna z ekologią w tle

11 września mieliśmy okazję zetknąć się z nowoczesną sztuką inspirowaną miastem i ekologicznymi zagrożeniami, wyzwaniami przed którymi stoimy (Survival Art).


Trening czyni mistrza

21 sierpnia całym zespołem rozegraliśmy emocjonujące pojedynki kręglarskie. Sportowa rywalizacja zintegrowała grupę.


Wielki uśmiech w mikroskali – zwiedzanie Kolejkowa

14 sierpnia mieliśmy okazję zobaczyć znany nam świat w mikroskali. Niezwyle ciekawie i dowcipnie zaaranżowana wystawa uczyniła z nas prawdziwych Guliwerów.


Kto pierwszy trafi do dołka

W upalne sierpniowe przedpołudnie zmierzyliśmy się z wyzwaniami nie tylko słońca, ale i piłeczki do mini golfa.


W świecie filmu

24 lipca zwiedziliśmy muzeum filmu Movie Gate. Mieliśmy okazję podziwiać szereg elementów strojów i scenografii z najpopularniejszych filmów ostatnich dekad. Jednym z najcenniejszych zabytków jest fragment makiety Gwiazdy Śmierci z Gwiezdnych Wojen, jeden z 4 które przetrwały do dziś. W dalszej części wystawy mogliśmy zapoznac się z zaskakującymi optycznymi trikami.


Kolejna porcja sztuki – Stanisław Dróżdż

Tym razem Pani Mirella Rylewicz przygotowała dla Państwa prezentację dzieł autorstwa Stanisław Dróżdża. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia. Poniżej kilka wybranych slajdów.




Coś dla wielbicieli sztuki – prezentacja prac Edwarda Hoppera

Prezentację „Sztuka bliżej nas” stworzyła Pani Mirella Rylewicz – arteterapeuta z Oddziału Dziennego Wsparcia CZP+. Poniżej wybrane prace przygotowane przez arteterapeutkę. Całą prezentację znajdą Państwo tutaj (pod tym linkiem będzie dostępna do 29 października 2020r.).








Trening funkcji poznawczych – krótkie ćwiczenia

Tutaj znajdą Państwo kilka krótkich ćwiczeń, które pomogą utrzymać sprawność poznawczą. Propozycje przygotował terapeuta zajęciowy – Pan Adam.

Materiały dostępne będą pod linkiem do 24 kwietnia 2020 r.

Biblioterapia

1 rozdział czytanej książki „Żyj wystarczająco dobrze” – rozmowy z psychologami i psychoterapeutami, rozdział zatytułowany „Zachwyt nad fałdą od spodni. O tym, jak być szczęśliwym” rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego z dr. Bartłomiejem Dobroczyńskim.
Książka jest czytana i omawiana  w ramach zajęć z biblioterapii przez Pana Adama Koszutskiego.

Kolejny, 2. rozdział książki „Żyj wystarczająco dobrze” – rozmowy z psychologami i psychoterapeutami czytany przez terapeutę z naszego Oddziału Dziennego Wsparcia, Pana Adama – jest już dla Państwa dostępny. 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania! 

Prezentujemy również rozdział 3. książki „Żyj wystarczająco dobrze” autorstwa Agnieszki Jucewicz i Grzegorza Sroczyńskiego (Wydawnictwo Agora 2013). Rozdział „Powtórki z rozrywki – dlaczego popełniamy te same błędy”. Z Danutą Golec, psychoterapeutką rozmawia Grzegorz Sroczyński. Czyta Adam Koszutski. 

„Żółć” – 4. rozdział książki „Żyj wystarczająco dobrze” A.Jucewicz i G.Sroczyńskiego czyta Adam Koszutski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Zofią Milską-Wrzesińską o zazdrości, czyli o tym, dlaczego tak trudno nam znieść, że ktoś ma więcej i lepiej.

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego rozdziału książki „Żyj wystarczająco dobrze” autorstwa  A.Jucewicz i G. Sroczyńskiego, pt.„Ojciec którego nigdy nie było – o tym,  co to znaczy być wychowywanym bez ojca” . Z Ewą Chalimoniuk rozmawia Agnieszka Jucewicz. Czyta Adam Koszutski. Wydawnictwo Agora Warszawa 2013.

Prezentujemy kolejny, czytany przez Adama Koszutskiego rozdział książki „Żyj wystarczająco dobrze” A.Jucewicz, G.Sroczyński.  Rozmowa z psychoterapeutą prof. Bohdanem W. Wasilewskim  „Nie róbmy z siebie Hondy-o zaburzeniach psychosomatycznych” Wydawnictwo Agora 2013.

„Żyj wystarczająco dobrze” A.Jucewicz, G.Sroczyński rozmowy z psychoterapeutami. Rozmowa z psychoterapeutą dr A. Wiśniewskim  „Kompromis zawsze jest zgniły – jak być wolnym w związku”. Wydawnictwo Agora 2013. Czyta Adam Koszutski

Muzykoterapia


Wybrane rozdziały książki „Muzykofilia” autorstwa Oliviera Sacksa czyta Anna Gościniak – arteterapeuta z Oddziału Dziennego Wsparcia CZP+. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.

RELACJE Z WYJŚĆ PACJENTÓW ODDZIAŁU DZIENNEGO WSPARCIA

Oko w oko z legendami kina

10 stycznia wraz z pacjentami odwiedziliśmy muzeum kina Movie Gate, gdzie mieliśmy okazję oglądać liczne rekwizyty i kostiumy z filmów, spotkać Hell Boy’a, Obcego a nawet zobaczyć oryginalny fragment Gwiazdy Śmierci z Gwiezdnych Wojen!

1000 lat Wrocławia w jedno popołudnie

3 stycznia zwiedziliśmy wystawę „1000 lat Wrocławia” w Muzeum Historycznym (oddziale Muzeum Miejskiego Wrocławia). Na tej bardzo ciekawie zaaranżowanej wystawie mogliśmy zapoznać się z historią naszego miasta od jego pradziejów aż po dziś dzień.

Piątek trzynastego w Capitolu

13 grudnia – w szczęśliwy piątek – zwiedziliśmy Teatr Muzyczny Capitol. Po jego zakamarkach oprowadzał nas sam dyrektor – Pan Konrad Imiela, który uraczył nas wieloma barwnymi opowieściami dotyczącymi działalności teatru. Przy okazji poznaliśmy kilka bardzo ciekawych tajemnic tej sceny, które przeznaczone były jedynie dla uszu wyjątkowych gości :)

Popołudnie w muzeum

15 listopada odwiedziliśmy Muzeum Narodowe. Tym razem mogliśmy podziwiać Skarb Średzki oraz niezwykle ciekawą multimedialną wystawę „Cudo-Twórcy”, pokazującą prace i wytwory ludzkich rąk od czasów zamierzchłych do współczesności.

Wizyta w Panoramie Racławickiej

8 listopada zwiedziliśmy Panoramę Racławicką. Rozmach tego dzieła nieodmiennie robi wrażenie na oglądających.

Warsztaty kaligraficzne w Ossolineum

25 października mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach kaligraficznych oraz nauczyć się techniki pozłacania liter prawdziwym złotem a także zobaczyć wystawę starodruków udostępnionych ze zbiorów Ossolineum.

Spotkanie ze sztuką współczesną

18 października odwiedziliśmy Pawilon Czterech Kopuł. Jest to oddział Muzeum Miejskiego, w którym obejrzeć można dzieła najwybitniejszych polskich twórców XX wieku.

Terapia sztuką na Oddziale Dziennego Wsparcia

Zajęcia z arteterapii to nieodłączny element codziennego życia na naszym Oddziale Dziennego Wsparcia. Oto zaledwie mała próbka tego, co wychodzi z rąk naszych Pacjentów :)

„Lekcja historii” w Zajezdni

20 września zwiedziliśmy wyjątkowe na muzealnej mapie Wrocławia miejsce – Centrum Historii Zajezdnia. Tu, w nowocześnie zaaranżowanej, interaktywnej przestrzeni muzeum można nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć i poczuć historię Wrocławia od czasów przedwojennych aż po współczesność.

 

Bliskie spotkania z egzotycznymi zwierzętami

Bajecznie kolorowy wodny świat i spotkanie z groźnym rekinem to tylko mała część atrakcji, które czekały na nas 12 września we Wrocławskim ZOO a zwłaszcza w Afrykanarium.

 

Pożegnanie oddziału z uśmiechem

Na pożegnanie, po zakończeniu pobytu na naszym oddziale, jeden z pacjentów ufundował pozostałym uczestnikom wizytę na kręgielni. Gra wciągnęła pacjentów i spowodowała, iż niektórzy odkryli w sobie nieznane wcześniej talenty.

 

Płyniemy z falą

Rejs po Odrze w ciepły dzień to świetny pomysł na miłe spędzenie czasu. Tak też zrobiliśmy 6 września.

 

Na wysokościach

Powietrzna przejażdżka Polinką i spacer do pobliskiej zabytkowej wieży ciśnień umiliły nam piątkowe przedpołudnie 26 lipca.

 

Spacer wśród zieleni

12 lipca, korzystając z pięknej, letniej pogody odwiedziliśmy Ogród Japoński znajdujący się na terenie Parku Szczytnickiego.

 

W Dzielnicy Czterech Świątyń

Dzięki uprzejmości Wrocławskiej Gminy Żydowskiej 5 lipca zwiedziliśmy Synagogę Pod Białym Bocianem, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z religią i kulturą Żydów.

 

W uniwersyteckich murach

14 czerwca zwiedziliśmy dwie najbardziej reprezentacyjne sale Uniwersytetu Wrocławskiego: Aulę Leopoldinum oraz Oratorium Marianum. Zobaczyliśmy również panoramę Wrocławia z dachu Wieży Matematycznej.

 

Żadnej pracy się nie boimy!

7 czerwca wybraliśmy się na Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy.

 

Muzyczna wycieczka

31 maja, dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Narodowego Forum Muzyki, mieliśmy okazję obejrzeć ten niezwykły budynek dosłownie od piwnic aż po strych.

 

Śladami historycznych melodii

Dnia 28 czerwca zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne, gdzie wraz z panią przewodnik zobaczyliśmy nie tylko ekspozycję stałą ale też wyjątkową, czasową wystawę tradycyjnych muzycznych instrumentów ludowych.

 

Wyjście do Biblioteki Uniwersyteckiej

Dnia 24 maja odwiedziliśmy nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej, aby obejrzeć unikatową wystawę średniowiecznych Inkunabułów.

WIELKIE OTWARCIE

W dniu 19.02.2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego+, które mieści się we Wrocławiu przy Ulicy Ostrowskiego 13 c. Wzięli w nim udział wszyscy pracownicy Centrum, Dyrekcja, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz wielu zaproszonych gości wspierających rozwój leczenia chorób psychicznych.

źródło: wroclaw.pl

Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy !

 

WIELKANOC

W dniu 24.04.2019 r. w świetlicy Centrum Zdrowia Psychicznego + odbyło się uroczyste śniadanie wspólnotowe z okazji Świąt Wielkiejnocy zorganizowane przez Kadrę CZP+ oraz beneficjentów placówki. Jeden z uczestników projektu wraz z muzykoterapeutą przygotował program artystyczny, który obejmował między innymi grę na keyboardzie oraz występ wokalny.

 

SZKOLENIE ICF

Na początku roku odbyło się dla naszej kadry pracowniczej innowacyjne szkolenie ICF .

ICF należy do międzynarodowej klasyfikacji opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i stosowanej do opisu różnych aspektów zdrowia i funkcjonowania. Narzędzie to służy nam do weryfikacji i jak najbardziej dokładnej diagnozy.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Muzeum Motoryzacji

Dodaj tu swój tekst nagłówka