Stan epidemii – wiedza psychologiczna i wsparcie online

STAN EPIDEMII A KRYZYSY W RODZINIE

Czas kwarantanny i izolacji związanej ze stanem epidemii dla wielu rodzin staje się ogromnym wyzwaniem. Ze względu na konieczność przebywania razem niemal przez całą dobę, eskalować zaczynają różnego rodzaju konflikty, nieporozumienia. Frustrację wzmaga nie tylko konieczność zamknięcia, ale również lęki, stresy i niepokoje związane na przykład z sytuacją finansową i zawodową. W szczególnie trudnym położeniu znajdują się ofiary przemocy domowej i najbliżsi osób uzależnionych. O tym niezwykle złożonym problemie rozmawiają psycholog i psychoterapeuta CZP+ Zofia Szynal oraz psycholog i psychoterapeuta, dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina-Para-Jednostka w Poznaniu – Magdalena Sękowska . Zapraszamy do obejrzenia tej ciekawej rozmowy.

JAK ZACHOWAĆ MOTYWACJĘ DO DZIAŁANIA, POZOSTAJĄC W CZTERECH ŚCIANACH?

Niezwykle ciekawa rozmowa dr Ewą Jarczewską-Gerc prowadzona przez psycholog i psychoterapeutę CZP+, panią Zofię Szynal w ramach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS: https://www.youtube.com/watch?v=RXoMCNH_ZJg

JAK WSPIERAĆ OSOBY W KRYZYSIE PSYCHICZNYM PODCZAS EPIDEMII?

Psychologiczne skutki pandemii koronawirusa dotykają bardzo wiele osób, jednak szczególną grupę stanowią w tej sytuacji osoby doświadczające chorób bądź innych kryzysów psychicznych. Jakiego wsparcia mogą oczekiwać w tym wyjątkowym czasie i jak mogą pomóc sobie same? O tym w rozmowie mgr Zofii Szynal z dr Agnieszką Mościcką – Teske dla Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS:

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O KORONAWIRUSIE?

Sytuacja epidemii i związanej z nią zagrożenia, izolacji, konieczności pozostania w domu istotnie odbija się również na życiu dzieci. Zamknięte szkoły, żłobki i przedszkola, zakaz korzystania z placów zabaw i innych miejsc rozrywki dla najmłodszych to nie lada wyzwanie, przed którym stają całe rodziny. Jak zatem rozmawiać z dziećmi o koronawirusie i całej otaczającej nas sytuacji? Odpowiedzi znajdą Państwo w prowadzonej przed psycholog Zofię Szynal rozmowie z dr Magdaleną Śniegulską.