Akcja „Róża od Świętego Walentego” 8 – 14 lutego 2021 r. 

Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek?  Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża od św. Walentego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności od osób, które zmagają się z chorobami psychicznymi okazywany dla osób, które są w gorszym momencie. 

Niezwykle istotnym jest samopomocowy charakter akcji, gdzie osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia. Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą w każdej chwili dotknąć nas lub naszych najbliższych dlatego bardzo ważne jest abyśmy nie zwlekali i działali już teraz, choćby edukując się i rozmawiając
z innymi o ich doświadczeniach. 

W związku z ograniczonymi możliwościami kontaktu, a często realizacją wsparcia online Akcja Róża od św. Walentego w 2021 zmienia formułę. W miejsce bezpośrednich spotkań zaplanowaliśmy warsztaty – webinary, a 14 lutego zapraszamy na koncert zespołu Blue May, wspierający Artystyczną Inicjatywę dla młodzieży doświadczającej kryzysów psychicznych w  Luzinie. 

Więcej informacji znajduje się na stronie organizacji.