23.02.2021 – Międzynarodowy Dzień walki z Depresją

Depresja jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną chorobą psychiczną na świecie. Szacuje się że w samej Polsce, osób chorych na depresje jest około 1.5 mln (dane z 2013 r.), a około 630 tyś. osób było na nią leczonych w samym 2018 roku. Zarówno w Polsce jak i na całym świecie liczba osób z diagnozowaną depresją ciągle rośnie. W odpowiedzi na skalę zjawiska oraz jego powagę Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła 23 lutego międzynarodowym dniem walki z depresją. Wydarzenie to ma pomóc w rozpowszechnieniu wiedzy na temat samej choroby oraz w zwiększeniu świadomości społecznej na temat zjawiska.

Jeżeli szukają państwo informacji na temat tej choroby zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi pod tym linkiem lub w naszej sekcji Dla Pacjenta.

W związku z samym wydarzeniem co roku organizowane są specjalnie konsultacje oraz tworzone są możliwości uzyskania porady. Więcej informacji na ten temat znaleźć można pod poniższym linkiem.

Jeżeli czujesz że depresja może dotyczyć również ciebie lub twoich bliskich zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum. W naszej poradni zdrowia psychicznego możliwe jest uzyskanie bezpłatnych konsultacji w ramach NFZ, aby z nich skorzystać zapraszam do rejestracji pod numerem 71 369 90 60.